PL   EN
info@a-lan.pl 724 99 99 00 LinkedIn

Artykuły Dostarczamy rozwiązania termowizyjne CCTV odpowiednie do pomiarów temperatury ciała

Dostarczamy rozwiązania termowizyjne CCTV odpowiednie do pomiarów temperatury ciała

Firma A-LAN Technologie oferuje systemy do przesiewowego pomiaru temperatury ciała z wykorzystaniem bi-spektralnej kamery będącej połączeniem termowizji oraz światła widzialnego. Taki system pozwala na identyfikacje twarzy, wraz z pomiarem temperatury człowieka. Dzięki zaawansowanym algorytmom, nie sposób system oszukać, a przy okazji jest chroniony przed fałszywymi alarmami.


Dostarczamy rozwiązania termowizyjne CCTV odpowiednie do pomiarów temperatury ciała

Wdrożenie systemu pomiaru temperatury ciała

Nasza firma dostarczyła już dziesiątki kamer termowizyjnych do dużych zakładów pracy, dzięki doświadczeniu sprawnie wdrażamy zaawansowane rozwiązania u wymagających klientów Oferujemy pełne wsparcie techniczne i doradcze w zakresie doboru i wdrożenia rozwiązań odpowiednich do panujących warunków lokalnych.

Monitoring z funkcją pomiaru temperatury w galeriach handlowych, urzędach i miejscach publicznych

Pomiar odbywa się bez kontaktu fizycznego, co powoduje zdecydowane zwiększenie bezpieczeństwa. Dzięki zaawansowanym algorytmom pomiary są dokładne oraz skuteczne, dzięki czemu można zminimalizować ryzyko zachorowań w miejscu pracy. W obecnej sytuacji jest to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań na rynku które pomaga skutecznie przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusów.

Blackbody - pomiar temperatury ciała CCTV

Jaką kamerę wybrać do pomiaru temperatury ciała?

Wybór odpowiednich urządzeń może być skomplikowany, aby skutecznie działać kamery powinny być specjalnie przystosowane do pomiaru temperatury ciała człowieka. Dzięki zaawansowanym technikom rozpoznawania twarzy system potrafi rozróżnić pomiar temperatury ciała od obiektów niepożądanych, np. gorących napojów itp. W celu zwiększenia dokładności pomiaru, nasze rozwiązanie wykorzystuje moduł „blackbody” emitujący do kamery w czasie rzeczywistym wzorzec zadanej temperatury ciała. Pozwala to na zwiększenie dokładności pomiaru do 0,3 stopnia C.
Poniższa tabela prezentuje zależność pomiędzy rodzajem zastosowanego obiektywu a odległością dzielącą badaną osobą i urządzenie monitorująco-pomiarowe:

Odległość kamery od punktu pomiaru Obiektyw
0,8~1,5m dla 3mm
1,5~2,5m dla 6mm
3~7m dla 10mm
4,5~9m dla 15mm

Skontaktuj się z nami w celu poznania szczegółów oferty

Marcin Buczak

Specjalista ds. Systemów CCTV

marcin.buczak@a-lan.pl