PL   EN
info@a-lan.pl 724 99 99 00 LinkedIn

Artykuły Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu jest już na ukończeniu.

Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu jest już na ukończeniu.

A-LAN dostarczył na tę inwestycję szereg rozwiązań, od systemów okablowania strukturalnego KERPEN DATACOM poprzez monitoring wizyjny. To największa obecnie inwestycja w województwie kujawsko-pomorskim. Po rozbudowie szpital wzbogaci się o szereg nowoczesnych rozwiązań. Wszystkie systemy techniczne budynku będą sterowane z poziomu rozbudowanego systemu inteligentnego zarządzania BMS.


Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu jest już na ukończeniu.
Fizycznie BMS składał się będzie z czterech obszarów:
  • centralnego stanowiska nadzoru (na Bielanach serwer i oprogramowanie znajdzie się w serwerowni budynku H);
  • sterowników (umieszczone w szachtach elektrycznych, sterujące instalacjami w korytarzach, lobby, pomieszczeniach technicznych, biurach; automatyka i sterowniki urządzeń wodno-kanalizacyjnych, wentylacji i klimatyzacji);
  • aparatury obiektowej (czujniki badające stany pracy poszczególnych urządzeń i systemów, czujniki obecności, czujniki natężenia oświetlenia, przetworniki ciśnienia i wilgotności, sygnalizatory);
  • sieci komunikacyjnej TCP/IP (czyli aplikacje, przesyłanie danych, Internet, karty sieciowe/modemy).
Łącznie powyższe elementy stworzą system zdolny do optymalnego zarządzania eksploatacją budynku. Blok operacyjny wyposażony zostanie w multimedialny system integracji sal, a szpitalna apteka w automatyczny system dozowania i dystrybucji leków.
Budżet inwestycji opiewa na kwotę 336 min zł brutto, inwestorem są Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne Sp. z o.o. Konsorcjum Budimeksu SA (lider – udział 95%) i Ferrovial Agroman SA kończy modernizację i przebudowę.